Przegląd najlepszych laptopów do pracy i rozrywki.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wydajnych laptopów, które wbrew pozorom doskonale nadają się nie tylko do pracy, ale również do rozrywki. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że tak ciężko jest wybrać odpowiedni sprzęt. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Czym wyróżnia się dobry laptop biznesowy?

Laptop do pracy musi posiadać obudowę wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Godne polecenia są niezawodne obudowy z włókna węglowego albo stopu aluminium. Jeżeli laptop wykorzystywany będzie w podróży, to warto zwrócić uwagę na jego wagę. Godne polecenia są urządzenia, których masa końcowa nie przekracza 1,5 kg. Jak łatwo się domyślić jednym z najważniejszych podzespołów jest oczywiście pojemna bateria. W dużej mierze to właśnie dzięki niej będzie można długo pracować bez potrzeby ładowaniu. Jeżeli chodzi o pozostałe podzespołu, to przydać może się szybki dysk SSD i dużo pamięci RAM. Do typowych prac biurowych w zupełności wystarczą laptopy z minimum 8 GB. Warto postawić na komputery przenośne, które będzie można rozbudować w niedalekiej przyszłości. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu w razie potrzeby będzie można dokupić dodatkową kość pamięci RAM.

W tym dziale  Dzień z życia kierowcy samochodu ciężarowego – poznaj wady i zalety tego zawodu

Na co zwrócić uwagę?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę na ilość i rodzaj dostępnych złączy. Do laptopa bardzo często podłącza się dużą ilość akcesoriów zewnętrznych, dlatego też niezbędne są porty USB. Przydać może się również czytnik kart pamięci, port HDMI albo Display Port. Jeżeli chodzi o łączność z Internetem, to w dzisiejszych czasach standardem jest Wifi 5/6 albo modem 4G/5G. Pamiętać należy również o to, aby zadbać o bezpieczeństwo. Jeżeli pracujemy nad wrażliwymi danymi, to koniecznie trzeba zabezpieczyć komputer przed osobami postronnymi. Przydać może się nie tylko czytnik linii papilarnych, ale również odpowiednie oprogramowanie antywirusowe.

Na jaki ekran postawić?

Jednym z najtrudniejszych zadań jest wybranie odpowiedniego ekranu. Każdy z producentów podaje przekątną ekranu, dzięki czemu bez problemu można porównać dostępne na rynku modele. Biznesowe laptopy najczęściej mają ekrany 13,3 albo 14 calowe. Do oglądania filmów idealnie sprawdzą się laptopy o przekątnej 15,6 cali. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to standardem są oczywiście ekrany Full HD (1920×1080). Wymieniona rozdzielczość zapewnia bardzo dobrą szczegółowość ekranu i dość duży obszar roboczy. Jeżeli mamy nieco więcej gotówki to wydania to można śmiało postawić na laptopy o rozdzielczości 2560×1440, które znajdziemy w sklepie https://www.neo24.pl/komputery/laptopy.html. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą wybrać ekrany 4K Ultra HD o rozdzielczości 3840×2160 pikseli. Ważne jest to, aby ekran posiadał matową matrycę, dzięki której raz na zawsze zapomnimy o dokuczliwych odblaskach na powierzchni ekranu. Matowa matryca doskonale sprawdzi się wtedy, gdy pracować będziemy na świeżym powietrzu.

W tym dziale  Transport drogowy - rodzaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *