Kierunek zarządzanie to pewny rozwój zawodowy

 

studia zarządzania

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy, chcesz przejąć rodzinny interes lub marzy Ci się stanowisko menedżera – wybierz się na studia z zarządzania i marketingu. Jeśli masz szerokie zainteresowania, a jednocześnie niestraszna ci matematyka – to również studia dla Ciebie. Absolwenci tego kierunku zawsze mogą liczyć na ciekawe oferty pracy.

Dla kogo ten kierunek?

Czasem słyszy się opinie, że zarządzanie to kierunek dla wszystkich i dla nikogo. Że idą tam osoby, które nie wiedzą, co wybrać i nie mają skrystalizowanego planu na życie.studia zarządzania

 

Jest w tym trochę prawdy. Studia na kierunku zarządzanie są studiami o charakterze interdyscyplinarnym, łączą wiedzę z zakresu zarówno przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych. Tak więc, jako student będziesz się uczyć psychologii i socjologii, ale też rachunkowości, statystyki i finansów. Wiele przedmiotów wymaga ścisłego, analitycznego myślenia. Jeżeli zatem matematyka sprawia ci trudność, powinieneś rozważyć wybór innego kierunku.

 

Dla kogo został stworzony kierunek zarządzanie?

Program studiów jest w dużej mierze zbliżony do programu studiów ekonomicznych. Na zarządzaniu uczymy się ekonomii, finansów, bankowości, marketingu i prawa gospodarczego oraz wspomnianej już matematyki i rachunkowości. Uczymy się również przedmiotów humanistycznych, takich jak socjologia czy psychologia. Przyszły menedżer powinien bowiem łączyć w sobie cechy umysłu ścisłego i humanisty. Idealny kandydat ma szerokie zainteresowania, jest elastyczny i łatwo się uczy. Powinien także posiadać zdolności organizacyjne i przywódcze.

W tym dziale  Wybierz coaching studia podyplomowe

Wszechstronny kandydat

Od osób wybierających się na zarządzanie wymaga się wszechstronności – muszą mieć dobre wyniki zarówno z matematyki, jak i z języka polskiego. A do tego dobrze znać przynajmniej jeden język obcy. Podczas rekrutacji brane są pod uwagę wyniki z następujących przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego, czasem też dodatkowo z geografii, historii lub WOS-u. Kryteria naboru należy wcześniej sprawdzić, bo są różne na różnych uczelniach.

studia zarządzania

Dobrą praktyką studencką na kierunku zarządzanie jest zatrudnianie się w firmach na niższych stanowiskach już podczas nauki. Dzięki temu można zdobyć doświadczenie zawodowe, potem zamieszczane w CV, a przy okazji poznać strukturę i funkcjonowanie firmy od podstaw.

 

 

Praca cię znajdzie

Część studentów kierunku zarządzanie płynnie przechodzi z okresu studiów do pracy zawodowej, kontynuując podjęte podczas trwania nauki zatrudnienie. Jeśli jednak nie masz stałej pracy po zakończeniu studiów, możesz starać się o zatrudnienie w charakterze specjalisty i menedżera w różnego typu przedsiębiorstwach. Możesz ubiegać się o pracę w administracji państwowej i samorządowej, w instytucjach, fundacjach i stowarzyszeniach pozarządowych. Absolwenci zarządzania pracują też jako eksperci na rynku nieruchomości i specjaliści do spraw finansowych w bankach i firmach ubezpieczeniowych.

W tym dziale  Sprawdź na czym polegają szkolenia z windykacji

 

 

Po skończeniu studiów na kierunku zarządzanie, absolwent może znaleźć pracę jako specjalista i menadżer w różnego typu przedsiębiorstwach o takich wewnętrznych specjalizacjach jak marketing, organizacja przedsiębiorstwa, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, zarządzanie finansami. Absolwent zarządzania może także ubiegać się o pracę w administracji państwowej i samorządowej, oraz jako menadżer w instytucjach, fundacjach i stowarzyszeniach pozarządowych. Absolwenci zarządzania to często także eksperci na rynkach nieruchomości czy inwestycji, jak również specjaliści ds. finansów w bankach lub firmach ubezpieczeniowych.