Jakie wybrać naboje do pióra?

Pióro to od lat jeden z najpopularniejszych akcesoriów piśmienniczych. Obecnie do wyboru są różne modele, wśród których najchętniej kupowane są pióra na naboje. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu napełnianie pióra jest łatwe i szybkie. Zajmuje to znacznie mniej czasu niż w przypadku piór ze stacjonarnym systemem napełniania. Należy jednak pamiętać, że naboje do pióra muszą być tej samej marki co pióro. Są one skonstruowane w taki sposób, aby pasować wyłącznie do konkretnego rodzaju pióra, np. do piór marki parker nadają się wyłącznie parker naboje.

Jakie właściwości mają parker naboje?

Parker to znana i ceniona marka artykułów piśmienniczych. Firma produkuje m.in. wysokiej jakości wieczne pióra na naboje. Parker naboje dostępne są w wersji krótkiej i długiej. Do wyboru są naboje w różnych kolorach – od najbardziej popularnego niebieskiego, poprzez czarny, turkusowy, różowy, aż do czerwonego. Można więc dopasować kolor pióra do własnych upodobań czy potrzeb. W sprzedaży najczęściej dostępne są pakiety zawierające 5 lub 6 nabojów, dzięki czemu cena jest bardzo atrakcyjna.

W piórach tej marki należy zawsze stosować oryginalne parker naboje. W przypadku użycia kiepskiej jakości zamienników może dojść do przeciekania lub wylania atramentu, a nawet do zniszczenia pióra. Jedynie markowe naboje zapewniają właściwą eksploatację i najlepsze efekty oraz nasycenie kolorów.

W tym dziale  Kup z nami najlepsze fotele biurowe

Jakie są rodzaje nabojów?

Oprócz klasycznych nabojów w sprzedaży są także produkty do zadań specjalnych. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza parker naboje wypełnione tuszem zmywalnym. Można go usunąć za pomocą specjalnego preparatu. Chętnie korzysta z nich zwłaszcza młodzież szkolna. Znajdują też zastosowanie w biurach, ponieważ dzięki zmywalnemu atramentowi można szybko skorygować lub zetrzeć popełnione błędy.

W sklepach można też zaopatrzyć się w naboje o barwie purpurowej. Ten niezwykle intensywny odcień sprawia, że notatki prezentują się bardzo profesjonalnie. Za pomocą pióra zaopatrzonego w naboje napełnione purpurowym tuszem można podkreślić ważne fakty, co znacznie ułatwia naukę lub znalezienie potrzebnych wiadomości.

Jakie zalety mają naboje do pióra?

Naboje parker to produkt wysokiej jakości. Każdy nabój wypełniony jest tuszem pigmentowym, który zapewnia ładne, intensywne kolory. Co ważne, tusz nie zasycha, gdy pióro nie jest używane, i jest bardzo wydajny – przy intensywnym użytkowaniu opakowanie zawierające 5 naboi wystarczy nawet na 2 miesiące. Atrament schnie ekspresowo, więc nie trzeba się martwić, że podczas szybkiego pisania dojdzie do rozmazania tekstu. Bardzo istotne jest także to, że atrament nie przebija na drugą stronę i jest bardzo trwały. Naboje są łatwe do zamontowania w piórze, więc poradzi sobie z tym nawet małe dziecko.

W tym dziale  Niezbędny papier do drukarek igłowych

Równie łatwe w użytkowaniu są naboje wypełnione tuszem zmywalnym. Tusz szybko zasycha i nie rozmazuje się na kartce. Wymiana naboju jest niezwykle prosta i szybka. Są to naboje długie, które sprzedawane są w opakowaniach po 5 sztuk. Do wyboru są różne kolory, choć najpopularniejsze są niebieskie.