Do czego przydają się ramki aluminiowe?

Lubimy otaczać się pięknymi zdjęciami i obrazami, które choć na chwilę przenoszą nas do wymarzonych miejsc. Chętnie też eksponujmy rodzinne zdjęcia, będące pamiątką po wspólnie spędzonych chwilach. Obraz czy fotografia są najważniejsze, ale warto zwrócić tez uwagę oprawę. Możemy skorzystać z ram drewnianych czy plastikowych, ale popularne są także ramki aluminiowe. Gdzie jeszcze się przydają?

Jeśli ramka, to na ile zdjęć? Wybieramy ramki aluminiowe i inne

Klasyczna, pojedyncza ramka mieści tylko jedną fotografię. Kiedyś, gdy koszt wywoływania zdjęć był bardzo wysoki, taka rama była dobrym wyborem. Dziś każdy bez trudu może zbudować album na kilka albo nawet kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, a z takiej ilości trudno wybrać jedną fotografię. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się ramki na większą ilość zdjęć. Często są to ramki aluminiowe, które nie mają fantazyjnych kształtów ani ozdobników, dzięki czemu uwagę zwracają przede wszystkim zdjęcia. Ramki na kilka lub kilkanaście zdjęć zajmują najczęściej spory kawałek ściany, a ich kształt bywa skomplikowany. W tym wypadku również najlepiej sprawdzają się ramki aluminiowe, które są bardzo stabilne, ale i lekkie.

W tym dziale  Jak ochronić podłogę przed zarysowaniem?

Z czego robi się ramki do zdjęć? Ramki aluminiowe, drewniane, plastikowe i inne

Proste, prostokątne ramki aluminiowe idealnie pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Cenione są za elegancję i prostotę, które pozwalają lepiej wyeksponować fotografię. Jeśli zależy nam na dodatkowej ozdobie, wybierzmy ramki z delikatnym ozdobnym motywem, które

świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach z charakterem, w których każdy detal to istotny element wyposażenia.  Ramki o skomplikowanych wzorach, o misternym kształcie, bogato zdobione, z pasują do aranżacji klasycznych. Sprawiają wrażenie ciężkich więc będą dobrze wyglądały w dużych pomieszczeniach. Ramki na zdjęcia mogą być drewniane lub metalowe, a coraz częściej stosuje się ramki aluminiowe. Drewno jest eleganckie i ma ponadczasowy urok. Wykonane z niego ramki zwykle są proste, lekkie i pozwalają estetycznie wyróżnić zdjęcie. Ramki aluminiowe czy stalowe można dopasować do klasycznych i nowoczesnych wnętrz. Popularne są także ramki wykonane z tworzyw sztucznych, których zaletą jest także niska cena.

Gdzie jeszcze przydają się ramki aluminiowe?

Lekkie ramki aluminiowe świetnie sprawdzają się także wtedy, gdy chcemy powiesić na ścianie dyplom. Oczywiście, można go po prostu zalaminować i przykleić taśmą, ale nie jest to estetyczne rozwiązanie. Wystarczy wybrać ładne i proste ramki, które są bardzo lekkie, więc ich ciężar bez problemu wytrzyma nawet ściana z płyty Nida Gips. W takiej oprawie ładnie wyglądają także proste grafiki czy motywacyjne plakaty, które towarzyszą nam każdego dnia.

W tym dziale  Tusze i tonery – jakie są zalety i wady?

Dla estetycznych ramek aluminiowych z pewnością znajdziemy wiele zastosowań. Skromna oprawa podkreśli zarówno piękno fotografii, jak i nowoczesnego plakatu.