Fakturowanie za pomocą oprogramowania

Fakturowanie bez użycia specjalistycznego oprogramowania zajmuje sporo czasu oraz zwiększa ryzyko popełnienie pomyłki, a utworzone w ten sposób dokumenty wyglądają mniej profesjonalnie. Jeżeli więc chcesz wprowadzić do swojej firmy zupełnie nową jakość, wybierz profesjonalny program do fakturowania.

Program do fakturowania nie musi być drogi

Co więcej, niektóre z nich są dostępne w wersji bezpłatnej, a i tak korzystanie z ich funkcjonalności pozwala znacząco usprawnić proces fakturowania w stosunku do ręcznego wystawiania dokumentów. Jeżeli więc koniecznie chcesz zaoszczędzić wybierz darmowe oprogramowania, dzięki któremu podwójnie zredukujesz koszty – nie tylko nie zapłacisz do korzystanie z nowego produktu, ale również zyskasz więcej czasu na realizowanie innych zadań niż mozolne generowanie dokumentów finansowych. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję na temat zakupu specjalistycznego programu lub pobrania darmowej wersji aplikacji, porównaj ich funkcjonalności. Może się bowiem okazać, że płatny program zawiera dodatki, które mogłyby znacząco zwiększyć efektywność pracy w Twojej firmie, a docelowo również przyspieszyć jej rozwój. Pomocne mogą się okazać na przykład zestawienia kontrahentów, które pokażą Ci, jaki rodzaj podmiotów jest w stanie zapłacić za Twoje produkty najwyższe ceny. Dzięki temu będziesz mógł pod zoptymalizować dalsze procesy sprzedażowe pod kątem potrzeb najbardziej perspektywicznej grupy klientów. Rozważ więc dokładnie wszystkie opcje wybranego programu do fakturowania, ponieważ czasami lepiej zainwestować w jego zakup kilkadziesiąt lub kilkaset złotych i zarazem zwiększyć dochody firmy niż pozornie oszczędzać.

W tym dziale  Pistolet do kleju Buehnen

Program do fakturowania – co powinien zawierać?

Przede wszystkim intuicyjną nawigację i czytelny interfejs, które sprawią, że wystawianie faktur będzie przebiegało szybko i bez żadnych zakłóceń. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości personalizacji dokumentów np. poprzez wprowadzenie własnego logo lub zmiany sposobu numerowania stron. Jeżeli działasz na rynku międzynarodowym, poszukaj programu, który wystawia faktury również w językach Twoich klientów, dzięki temu wykażesz się profesjonalizmem bez konieczności ponoszenia kosztów tłumaczenia. Zwróć również uwagę na szczegóły działania oprogramowania, które mogą wpłynąć na komfort Twojej pracy, np. na to, czy program automatycznie przelicza kwoty brutto na netto. Przy wypełnianiu kilkuset faktur uwzględnienie tej opcji pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Program do fakturowania staje się w oczach coraz większej liczby przedsiębiorców już nie alternatywą do ręcznego generowania dokumentów, lecz koniecznym zakupem. Pozwala bowiem usprawnić proces fakturowania oraz przeznaczyć czas i energię na inne, bardziej kreatywne cele, których realizacja może przyczynić się do rozwoju firmy.