Twój sklep internetowy stale się rozwija? Oto sposoby sprawnego przewożenia towarów

Coraz częściej prowadzimy działalność handlową przez internet, gdy taki rodzaj zakupów preferuje wielu klientów. Jest to także opłacalna działalność, gdyż sklep online nie potrzebuje wielkiej przestrzeni na działalność, a można oferować usługi wielu klientom. Ważne jest zadbanie o logistykę, gdyż klienci będą kupować u nas tylko wtedy, gdy nie będą musieli długo oczekiwać na przesyłkę. Spedycja polska jest więc bardzo ważna.

Jak ważna jest obsługa klientów? Spedycja polska i usługi kurierskie

Klienci lubią wygodę, ale też oczekują tego, że zamówione towary szybko do nich dotrą, a usługi kurierskie są na najwyższym poziomie – twierdzi Rhenus Logistics. Nawet jeśli spedycja polska działa bez zarzutu i towary trafiają do nas sprawnie, problem może się pojawić, gdy kurier nie będzie pracował bez zarzutu. Nadal możemy nadać paczkę na poczcie, ale wiele osób uważa to za przestarzały sposób przesyłek, a rozbudowany rynek ofert kurierskich zachęca do korzystania z ich usług. Firmy kurierskie dostarczają przesyłki szybko – w wypadku paczek przekazywanych na terenie Polski standardowy czas doręczenia to jeden dzień. Przesyłki zagraniczne realizowane są w nieco dłuższym terminie. Każda firma kurierska ma swoją stronę internetową, na której znajdziemy dane kontaktowe oraz ofertę i cennik usług. Wystarczy zadzwonić na podany numer i zamówić kuriera, a ten przyjedzie, odbierze towar i dostarczy go do rąk własnych odbiorcy. Jeśli sklep będzie działał sprawnie, z pewnością uda nam się wynegocjować atrakcyjne warunki finansowe, a kurier będzie odbierał wszystkie paczki nawet dwa razy dziennie.

W tym dziale  Różnice między logistyką b2b i b2c

Logistyka ma znaczenie. Jak usprawnić sklep internetowy? Jak działa spedycja polska?

Silna konkurencja pomiędzy sklepami internetowymi sprawia, że klienci są coraz bardziej wymagający i coraz mniej niedociągnięć są w stanie wybaczyć. Oczekują przede wszystkim niskich kosztów wysyłki, a także darmowych zwrotów oraz perfekcyjnej organizacji sklepu, dzięki której cały proces zakupowy przebiegnie błyskawicznie. Ważne są więc usprawnienia związane z całym łańcuchem logistycznym. Nawet bogaty asortyment w dobrych cenach nie przyciągnie do sklepu internetowego klientów, jeśli spedycja polska będzie źle działać, co zazwyczaj skutkuje brakiem terminowości dostaw czy kiepską obsługą zwrotów. Duże znaczenie ma także system zwrotów. Duże sklepy sieciowe oferują darmowy zwrot towarów, ale te małe nie mogą sobie na to pozwolić, gdyż jest to zbyt kosztowne. Zanim wprowadzimy taką usługę, musimy obliczyć średnią liczbę zwrotów w skali roku i pomnożyć przez koszty przesyłek.

Automatyzacja spedycji polskiej

W automatyzacji spedycji polskiej pomoże chociażby wykorzystywanie paczkomatów. W dużych sklepach internetowych dobrze sprawdzają się sortery, które ułatwiają sortowanie zwrotów, a przez to przyspieszają możliwość ponownego wprowadzenie do sprzedaży zwróconych produktów. Niezwykle istotna jest terminowość. W związku z tym trzeba mieć aktualne informacje na temat bieżących zamówień, dostępności poszczególnych produktów u dostawców, a także stanu reklamacji i zwrotów.

W tym dziale  Usługi wartości dodanej - największe zalety

Sprawna organizacja łańcucha dostaw w sklepie internetowym jest bardzo ważna, gdyż logistyka często przesądza o przyszłości danego sklepu. W związku z tym warto starannie dobierać partnerów, by spedycja polska działała bez zarzutów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *