TOP 5 niezbędnych artykułów szkolnych

Giocare con la carta e i colori

Twoje dziecko idzie do szkoły i nie wiesz, jakie przybory szkolne są najważniejsze? Jeśli przerasta Cię zrobienie dokładnej listy zakupów z pomocą może przyjść nasze TOP 5, które pomoże Ci stworzyć listę najważniejszych priorytetów podczas zakupów. Co musisz kupić, a z czego lepiej zrezygnować?

Lista rzeczy dla Twojego pierwszoklasisty!

Decydując się na wcześniejsze zakupy z myślą o przygotowaniu swojego dziecka do szkoły często wielu rodziców przygotowuje specjalne listy, aby mieć pewność, że kupili wszystko, co jest niezbędne na nowy rok szkolny. Jeśli Twoje dziecko idzie do szkoły po raz pierwszy z pewnością jest to dla Ciebie bardzo stresujące przeżycie, a pod wpływem dodatkowych emocji możesz zapomnieć o wielu rzeczach, które z pozoru powinny być bardzo ważne. Co więc wybrać, gdy wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz nawet przygotowanej listy? Przede wszystkim każdy pierwszak potrzebuje: stroju galowego – aby uroczyście rozpocząć rok szkolny, obuwie i worek, strój gimnastyczny, 2 teczki z gumką, bibułę kolorową, plastelinę, papier kolorowy, bloki – rysunkowy i techniczny, farby plakatowe wraz z pędzlami o różnych grubościach, nożyczki, kredki świecowe i ołówkowe, pióro, kolorowe długopisy, notes, temperówkę, piórnik, bidon, śniadaniówkę, wygodny plecak, książki wskazane przez nauczyciela, korektor, gumkę do ścierania, flamastry. Bardzo często na kilka dni przed rozpoczęciem roku wiele szkół wywiesza specjalną listę zawierającą najważniejsze przybory. Jednak w gronie najważniejszych produktów powinny znaleźć się: książki, zeszyty, artykuły piśmiennicze, przybory matematyczne i bloki. Właśnie takie rzeczy większość rodziców kupuje najwcześniej, chociaż nie zawsze i wszędzie jest możliwy wcześniejszy zakup książek. Zwróć uwagę, czy istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji podręczników dla Twojego dziecka i jeśli jest taka opcja – warto się na nią skusić, aby uniknąć problemów związanych z kupowaniem ich na ostatnią chwilę.

W tym dziale  Kup z nami najlepsze fotele biurowe

Mother kissing son in the kitchen

 

 

Co warto wiedzieć o szkolnej wyprawce?

Szkolna wyprawka nie jest łatwym zadaniem i bywa prawdziwym obciążeniem domowego budżetu. Listę rzeczy warto dokładnie zweryfikować, także tą podaną przez szkołę. Podczas wyprawkowego szału zakupów nie należy też ulegać pokusom dziecka. W końcu kilka zestawów kolorowych długopisów nie jest niezbędne na liście. Zanim zdecydujesz się na zabranie swojego dziecka na zakupy – ustal dokładnie co kupujecie i powiedz jaki budżet macie na to przeznaczony, aby uniknąć nieoczekiwanych wydatków. Szkolna wyprawka może być też ciekawym doświadczeniem, jeśli zabierasz na zakupy dziecko, które jest pierwszakiem. Pamiętaj o umiejętności podejmowania dobrych decyzji, konsekwentności i o tym, aby nie ulegać namowom malucha podczas zakupów. Taka postawa na pewno sprawi, że szybko kupisz wszystkie artykuły niezbędne do skompletowania szkolnej wyprawki i jednocześnie będziesz mógł ze spokojem przygotować dziecko do rozpoczęcia pierwszej klasy.