SEO audyt własnej strony www

Poprawne zoptymalizowanie strony internetowej to klucz do osiągania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, a zignorowanie procesu optymalizacji to największa przeszkoda. Właśnie dlatego zalecane jest wykonanie audytu SEO przed rozpoczęciem procesu pozycjonowania właściwego, a więc linkowania strony.

SEO audyt własnej strony www

Audyt SEO to proces sprawdzający, czy nasza strona działa zgodnie z wytycznymi danej wyszukiwarki, a chodzi tu przede wszystkim o Google, ponieważ ma najwyższy udział w rynku (około 80% zapytań przechodzi przez Google). Jest to więc ocena potencjału naszej strony do osiągania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Taki audyt możemy zlecić profesjonalnej agencji SEO, jednak jesteśmy w stanie wykonać go również samodzielnie, ponieważ na rynku jest wiele, nawet darmowych, narzędzi pozwalających przeprowadzić taki audyt.

Jakie czynniki sprawdza audyt SEO?

Audyt może być ogólny lub dotyczyć tylko wybranego obszaru, np. czynników technicznych, natomiast pełen audyt strony to sprawdzenie:

1. Czynników technicznych. Jest to podstawowy element każdego audytu, gdzie sprawdzamy, czy strona jest odpowiednio dostosowana pod obecne standardy wyszukiwarek. Audyt sprawdza więc, czy strona jest responsywna, a więc czy wyświetla się poprawnie na urządzeniach różnej wielkości, czy działa odpowiednio szybko, czy wczytuje się poprawnie. Główne czynniki mające wpływ na szybkość ładowania strony, która jest obecnie bardzo ważnym czynnikiem, to rozmiar obrazków oraz innych zasobów strony, które należy odpowiednio skompresować.

W tym dziale  HR w firmie, czym się zajmuje?

2. Sprawdzenie budowy i nawigacji strony. SEO audyt tego typu jest bardziej zaawansowany, ponieważ wymaga znajomości SEO, a sprawdza, czy strona ma odpowiednią budowę, zwracając uwagę głównie na nawigację w obrębie strony, odpowiednie rozłożenie kategorii oraz linkowanie wewnętrzne we wpisach.

3. Sprawdzenie czynników zewnętrznych. Audyt strony to również sprawdzenie ilości i jakości linków zewnętrznych, które linkują naszą stronę. Taki audyt ma na celu ocenę jakości linków, ale też wskazanie poprawnego rozłożenia anchorów (tekstów linków), z czym wiele początkujących osób ma duże problemy.

Dlaczego warto zlecić audyt strony?

SEO to długi i żmudny proces, ponieważ na pierwsze wyniki pozycjonowania strony czeka się często nawet kilka miesięcy, a jeśli strona jest źle zoptymalizowana, to wyniki mogą nie przyjść w ogóle. Dlatego absolutną podstawą jest wykonanie podstawowego audytu SEO, choć i ten może czasem nie wystarczyć.

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza strona działa dobrze, to powinniśmy zlecić profesjonalny audyt, ponieważ narzędzia do profesjonalnej analizy strony internetowej są często poza zasięgiem zwykłego konsumenta, a mogą sobie na nie pozwolić tylko profesjonalne firmy. Nie chodzi nawet o cenę, a o użyteczność takiego narzędzia, ponieważ kupno programu za kilkaset dolarów w celu wykonania jednego audytu mija się z celem. Dlatego właśnie warto skorzystać z usługi profesjonalnego audytu, bo płatne narzędzia w połączeniu z okiem specjalisty dają gwarancję wyłapania wszystkich obecnych na naszej stronie błędów.

W tym dziale  Czy terminale mPOS mają siłę przebicia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *