Remarketing Google Ads – co powinieneś wiedzieć na start?

Reklama oferowanych produktów to jedna z podstaw dobrze prosperującego biznesu. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym i ogólnie dostępnym technologiom, dotarcie do szerokiego grona odbiorców staje się coraz łatwiejsze. Spersonalizowane kampanie reklamowe i precyzyjnie dobrane oferty to jedne z cech współczesnego marketingu internetowego.

Remarketing w Google AdWords – na czym to polega?

Remarketing w Google AdWords to funkcja umożliwiająca przygotowanie reklam i ponowne zainteresowanie ofertą użytkowników, którzy odwiedzili wcześniej stronę lub aplikację danej firmy. Innymi słowy: remarketing Google to dopasowanie reklamy do osoby na podstawie informacji o tym, co zainteresowało ją na konkretnej witrynie. Po tym jak użytkownik opuszcza stronę, reklama oglądanego produktu lub innych artykułów uzupełniających, wyświetla mu się podczas dalszego użytkowania wyszukiwarki Google.

Rodzaje remarketingu w Google Ads

Istnieje wiele opcji remarketingu, które pozwalają na idealne dopasowanie rodzaju danej kampanii do indywidualnych potrzeb każdej firmy. Wyróżnia się następujące rodzaje remarketingu:

– Remarketing standardowy – polega na wyświetlaniu reklam osobom, które już odwiedziły stronę, w momencie przeglądania przez nie witryny i korzystania z aplikacji w sieci reklamowej.

– Remarketing dynamiczny – to nieco bardziej zaawansowana funkcja, która pozwala na zawarcie w reklamie produktów lub usług, które zainteresowały użytkowników. Tak skonkretyzowana i spersonalizowana reklama na pewno zapadnie w pamięć potencjalnemu klientowi i będzie stanowić skuteczne narzędzie perswazji.

W tym dziale  Systemy kontroli w firmie

– Listy remarketingowe dla reklam – funkcja ta polega na wyświetlaniu reklam osobom, które odwiedziły daną witrynę, w momencie w którym poszukują dalszych informacji na temat konkretnego produktu lub usługi.

– Remarketing wideo – opiera się na wyświetlaniu reklam osobom, które weszły w interakcję z filmami lub kanałem w YouTube. Ten typ remarketingu ma miejsce w momencie, w którym dani użytkownicy korzystają z YouTube oraz przeglądają filmy, witryny lub aplikacje w sieci reklamowej.

– Remarketing kierowany na listę klientów – opcja ta umożliwia przesłanie listy z otrzymanymi od klientów danymi kontaktowymi. Podczas gdy osoby te pozostają zalogowane w Google dochodzi do wyświetlania reklam w różnych usługach Google. Ten rodzaj remarketingu pozwala na budowanie mocniejszej więzi z klientem i zdobywanie ich lojalności.

Dlaczego warto korzystać z usługi remarketingu?

Remarketing w Google AdWords posiada bardzo wiele zalet – oprócz skutecznego reklamowania produktu, kampanie remarketingowe przyczyniają się również do budowania świadomości marki. Reklama tego typu jest idealnie dopasowana do potrzeb konkretnego klienta i ma zdecydowanie większą moc perswazji niż niejeden świetnie przygotowany, aczkolwiek przypadkowy spot reklamowy. Dzięki remarketingowi Google można także wyróżnić wybrane oferty i nieco bardziej skupić się na sprzedaży konkretnych produktów.

W tym dziale  Pistolet do kleju Buehnen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *