Pierwsze malowanie pokoju – jak to zrobić?

 
Postanowiliście, że najwyższy czas odświeżyć swoje mieszkanie? Bardzo słusznie, obecnie można w szybki sposób sprawić, że wnętrza nabiorą zupełnie innego wyglądu. Pomocne w tym są farby Dekoral, które bardzo dobrze pokrywają ściany i na długi czas zachowują świeży kolor. Jednak pamiętać trzeba o kilku zasadach, jakie są bardzo istotne podczas malowania pokoju. O jakich zasadach mowa? Przeczytacie o tym poniżej.

Jak wybrać farbę?

Wybierając farby trzeba sprawdzić, czy są one plamoodporne, czy zmywalne, czy mają wszelkie niezbędne atesty – nie można bowiem dopuścić do tego, aby mieszkanie pomalowane zostało farbą szkodliwą dla otoczenia. W tym celu zawczasu warto zapoznać się z produktami różnych marek. Polecane  przez użytkowników, jak również i specjalistów są między innymi farby dekoral.

Malowanie od podstaw

Zabierając się do malowania pokoju, warto się do tego najpierw odpowiednio przygotować. W pomieszczeniach, które mają zostać pomalowane, najpierw trzeba zaprowadzić porządek .Co przez to rozumiemy? Że trzeba je opróżnić ze wszystkich elementów, które mogą zostać wyniesione. Mowa nie tylko o melbach, ale również o karniszach. Kolejnym elementem będzie zabezpieczenie drzwi, okien, framug specjalną taśmą malarską. Pamiętajmy bowiem, że podczas malowania ścian czy sufitów farbami dekoral istnieje możliwość zachlapania powierzchni. Warto też sprawdzić, w jakim stanie są ściny, zanim zacznie się je malować. Jeśli znajdują się na nich pozostałości tapet, czy nierówności, warto się z nimi uporać, aby efekt malowania farbami dekoral był jak najbardziej spektakularny.

W tym dziale  Zastosowanie i właściwości mieszanki tynkowej Baumit MPI 25

 

Grunt to… grunt

Myli się ten, kto uważa, że farby od razu nakłada się na ściany czy sufit. Najpierw trzeba położyć odpowiedni grunt. Na szczęście, farby dekoral w swojej palecie również mają farby gruntujące. Po nałożeniu gruntu zarówno na ściany jak i na sufit, można – oczywiście po wyschnięciu – przystąpić do meritum, czyli do malowania.

Farby dekoral na ścianę czy sufit?

I tu i tu. Aczkolwiek warto zapamiętać jedną podstawową zasadę – zaczynamy najpierw od malowania sufitu. Aby został on idealnie pokryty warto przemalować go dwukrotnie. Na szczęście farby dekoral doskonale kryją wszelkie zabrudzenia i po dwóch malowaniach sufit z pewnością będzie wyglądał jak nowy. Jeśli chodzi o malowanie ścian, to nie wszyscy wiedzą, że powinno się je zacząć od narożników i wszystkich trudno dostępnych miejsc. Pamiętać trzeba również o tym, że po pomalowaniu pierwszej warstwy, trzeba odczekać z nałożeniem drugiej tyle, ile napisano na farbach dekoral.

 

Jak często malować?

To już kwestia czysto indywidualna. Farby dekoral słyną ze swojej plamo-odporności i wytrzymałości, dzięki czemu tak odświeżony pokój będzie doskonale wyglądał przez lata. Jeśli jednak lubicie zmiany nic nie stoi na przeszkodzie, aby drobne odświeżenie pokojów przeprowadzać częściej. Wszystko uzależnione jest jedynie od wizji mieszkańców.

W tym dziale  Moduły fotowoltaiczne – ważne informacje na temat konfiguracji

 

Zainteresował cie artykuł? TO z pewnością zainteresują cię szkolenie dla wykonawców Akademii ATPPG. Więcej informacjo można znaleźć na stronie http://www.atppg.pl