Kup z nami najlepsze fotele biurowe

 

Business workplace, boardroom white interior

Czym się różni fotel biurowy od krzesła biurowego? Czy fotel – jak sama nazwa wskazuje – jest wygodniejszy? Czy musi mieć podłokietniki? Czy skórzany jest najwygodniejszy? Czy można w nim pracować przez wiele godzin bez przerwy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule i pomożemy wybrać najlepsze fotele biurowe.

Fotel czy krzesło ?

Bardzo często obie te nazwy używane są zamiennie. Różnymi też są określane przymiotnikami – biurowy, gabinetowy, obrotowy, a nawet konferencyjny. O tyle, o ile nazwa nie ma większego znaczenia, o tyle konstrukcja ma już ogromne. Fotele biurowe od krzeseł biurowych różnią się głownie łączeniem oparcia z siedziskiem – w krzesłach nie są łączone, a w fotelach stanowią jedną bryłę. Zwykle też fotele mają dużo bardziej miękką i grubszą wyściółkę i są nieco większe od krzeseł.

Pozostałe elementy, np. regulacja wysokości, odchylenia oparcia, podłokietniki lub ich brak to tylko opcje obu tych mebli.

Fotele biuro siedzenia meble

Najlepiej to najwygodniej

Bez wątpienia decydujemy się na zakup fotela, bo chcemy, żeby było nam jak najwygodniej, jednak to nie jego miękkość gwarantuje wygodę, tylko ergonomiczny kształt i dobre podparcie dla ciała. Miękkie, przepastne foteliska nie zagwarantują braku bólu kręgosłupa po wielu godzinach pracy. Aby optymalnie ustawić ciało podczas pracy przy komputerze, potrzebujemy dobrego podparcia, by utrzymać pozycję „S”. Polega ona na utrzymaniu kątów prostych między korpusem a udami i w kolanach, czyli między udami a łydkami. Towarzyszyć temu powinna odpowiednia wysokość oparcia (powyżej łopatek), podłokietników oraz zagłówek. Fotel więc powinien być regulowany w wszystkich strategicznych miejscach: szerokość siedziska (rozsuwane podłokietniki), jego wysokość, kąt odchylenia oparcia, pozycja zagłówka. Kupując, koniecznie zwróć uwagę na te elementy.

W tym dziale  Czym podpisywać płyty CD?

Piękne i praktyczne

Jeśli fotel biurowy spełnia wszystkie powyższe parametry, można zwrócić też uwagę na design czy kolory oraz materiały, z jakich został wykonany. Najszlachetniejszym materiałem będzie oczywiście naturalna skóra, ale można też się pokusić o występująca w wszystkich kolorach tęczy ekoskórę. Ważne jednak, by odpowiednio je konserwować, żeby nie pękały i nie traciły elastyczności. Klasyczne tkaniny będą praktyczniejsze, można je swobodnie „prać” odkurzaczami z funkcją prania.

Miło jest otaczać się ładnymi przedmiotami, a obecność w biurze nowoczesnych, designerskich foteli będzie wyglądać ciekawie i reprezentacyjnie. Ważne jednak, żeby wygląd nie przyćmił funkcjonalności.

Jeśli zwrócisz uwagę przede wszystkim na funkcjonalność i ergonomiczność wybieranych siedzisk, z pewnością nie popełnisz błędu przy wyborze. Kolory, formy czy niepowtarzalność są istotne jednak nie najważniejsze. Najlepsze fotele biurowe są solidne, w pełni regulowane i łatwe w utrzymaniu. I takich zakupów życzymy.