Jak przygotować się do pracy w zawodzie?

Faktura elektroniczna to forma rozliczenia, którą wysyła się i odbiera drogą elektroniczną. Coraz więcej firm decyduje się na wystawianie takich faktur, gdyż jest to wygodne i szybkie. Bez względu na to, w jakiej firmie chcemy pracować, warto choćby poczytać o tym, jak się obsługuje program do fakturowania, by móc się pochwalić wiedzą przed przyszłym pracodawcą.

Jak się przygotować do pracy? Czy warto znać program do fakturowania?

Zanim pójdziemy do pierwszej pracy, musimy dobrze widzieć, jakie oczekiwania są stawiane osobom wykonującym zawód, do którego się przygotowujemy. Uwierzmy w siebie. Pamiętajmy, że każdy kiedyś zaczynał i wszystko zależy od naszej wiary we własne siły. Nie obawiajmy się kontaktów z ludźmi, przyjmijmy pozytywne nastawienie i zdecydujmy, że postaramy się nawiązać w pracy dobre relacje. Jeżeli wiemy, w jakiej firmie chcemy pracować lub na jakim stanowisku, to jeszcze zanim zaczniemy pracę podszkolmy się w tym, co może być potrzebne. Jeżeli zadania będą polegały na kontakcie z ludźmi, poćwiczmy techniki komunikacji. Jeśli natomiast praca będzie wykonywana za biurkiem, opanujmy perfekcyjnie obsługę programów i urządzeń biurowych. W firmach, w których wystawia się faktury konieczna jest znajomość programu do fakturowania. Poczytajmy, jak taki program działa. Możemy też spróbować popracować na wersjach testowych programu, które są dostępne w internecie.

W tym dziale  5 pomysłów na biznes w domu 

Jaki powinien być program do fakturowania?

Program do fakturowania powinien uwzględniać wszystkie dane, które ustawa nakazuje zawrzeć. Faktura może być wystawiona zarówno w programie pakietu Office (np. Excel lub Word), jak i w formie komunikat XML albo w pliku PDF. Faktura elektroniczna musi być wystawiona i wysłana w formacie elektronicznym. Zanim zakupimy jeden z dostępnych na rynku programów, możemy zamówić testową wersję demo. Pracując z programem przez miesiąc przekonamy się, czy nam odpowiada. Dobry program do fakturowania powinien mieć funkcje niezbędne do wystawiania faktur VAT, zaliczkowych, końcowych, pro-forma oraz korygujących, a także paragonów fiskalnych. Przy wyborze oprogramowania należy zwrócić uwagę na to, czy dany program ma bazę klientów oraz towarów i usług. Z pewnością ułatwia to pracę ze względu na przyspieszenie obsługi i wystawiania dokumentów, gdyż wystawiając fakturę, nie trzeba będzie za każdym razem wprowadzać wszystkich danych. Sprawdźmy, czy aplikacja umożliwia uzupełnianie danych klienta za pomocą tylko numeru NIP, dzięki czemu pozostałe dane zostaną uzupełnione automatycznie, co zdecydowanie skróci czas wystawienia faktury.

Szukając pracy zapewne upatrzymy sobie pracodawcę, u którego chcielibyśmy pracować. Sprawdźmy, jakie ma oczekiwania. Jeśli firma wystawia faktury, nauczymy się obsługi programu do fakturowania.

W tym dziale  Poradnik biznesmena - jakie możliwości stwarza wyszukiwarka internetowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *