Czym sugerować się przy wyborze drukarki do biura?

Rosnąca popularność repozytoriów w chmurze obliczeniowej oraz postępująca cyfryzacja procesów urzędowych wyeliminowały konieczność przygotowywania części dokumentów w formie papierowej. Co zrobić w sytuacji, w której nasze przedsiębiorstwo jest zobligowane prawnie do wytwarzania i przechowywania dużej liczby dokumentów w drukowanej postaci? Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów przygotowywania wydruków jest wybór odpowiedniej drukarki do biura. Na jakie parametry warto zwracać szczególną uwagę, aby zakup ten spełnił nasze oczekiwania?

Drukarki do biura generują szereg kosztów eksploatacyjnych

Urządzenia wielofunkcyjne i drukarki do biura to nieodzowne wyposażenie niemal każdego przedsiębiorstwa. Są one wykorzystywane m.in. przy tworzeniu umów oraz rachunków dla klientów czy archiwizacji wymaganych prawem danych na temat stanu zatrudnienia czy sytuacji finansowej w minionych latach. W sytuacji, w której urządzenia biurowe wykonują każdego dnia dziesiątki, a nawet setki wydruków, warto upewnić się, że wykorzystywany przez nas sprzęt jest odpowiednio wydajny i ekonomiczny. Wśród najważniejszych kryteriów zakupu odpowiedniej drukarki do biura warto wymienić m.in.:

Zapotrzebowanie na energię elektryczną

Choć fakt ten może wydawać się zaskakujący, pracujące drukarki do biura znajdą się w ścisłej czołówce najbardziej prądożernych sprzętów. Planując zakup nowego urządzenia drukującego, warto upewnić się, że cechuje się ono relatywnie małym poborem energii zarówno podczas samego druku, jak i w trybie stand-by.

W tym dziale  5 pomysłów na biznes w domu 

Koszty serwisowe

Mnogość elementów ruchomych urządzeń drukujących sprawia, że sprzęt ten jest szczególnie podatny na uszkodzenia związane z wysoką eksploatacją. Decydując się na zakup nowej drukarki do biura, warto uzależnić swoją decyzję zakupową od szacowanych kosztów najszybciej zużywanych bądź najczęściej uszkadzających się komponentów. Nie bez znaczenia pozostaje również cena kartridży bądź tonerów.

Jak ustalić, które drukarki do biura okażą się najbardziej odpowiednie?

Nowoczesne drukarki do biura występują w wielu zróżnicowanych konfiguracjach, przystosowanych do potrzeb różnych grup użytkowników. W jaki sposób upewnić się, że wybrany przez nas model spełni pokładane w nich oczekiwania? Z pomocą może przyjść wówczas profesjonalny audyt urządzeń biurowych, który przeanalizuje przydatność poszczególnych sprzętów względem potrzeb danej firmy.

Jednym z przedsiębiorstw, świadczących kompleksowe usługi w zakresie audytu urządzeń drukujących dla firm, jest Euroimpex. W portfolio tej marki znajduje się zarówno doradztwo wyborze odpowiednich urządzeń, jak i dedykowane oprogramowanie pomagające zoptymalizować proces wydruku dokumentów. Już dziś skontaktuj się z firmą Euroimpex i dowiedz się, które wiodące drukarki do biura spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *