Czy terminale mPOS mają siłę przebicia

 

Terminale płatnicze w sklepach nie są już żadnym zaskoczeniem. Bardzo duży potencjał drzemiący w tych urządzeniach przyczynia się do sukcesu małych, średnich i dużych firm, które zdecydowały się na wdrożenie systemu POS.  Ostatnio jednak coraz częściej można usłyszeć nie o terminalach POS, ale o terminalach mPOS. Czym one są i czym się różnią?

Terminale mPOS a POS

Terminale mPOS to małe przenośne urządzenia, służące do autoryzacji płatności bezgotówkowych w sklepach oraz miejscach pozbawionych stałej linii internetowej. Od zwykłych terminali wyróżnia ich kompaktowa wielkość i mobilność. Nie trudno je rozpoznać wyglądem przypominają kalkulatory bankowe, które służą tylko do odczytu informacji zawartej na karcie.

Zwykłe terminale przenośne POS łączność z bankiem uzyskują przy pomocy karty SIM lub Wifi. Jest to niewątpliwi zaleta względem terminali stacjonarnych, które wymagają stałego połączenia z siecią, dlatego muszą znajdować się zawsze w jednym miejscu. Takie terminale można spotkać w supermarketach, stacjach benzynowych ale chętnie są one wybierane przez małe przedsiębiorstwa, które dopiero wystartowały oraz firmy świadczące usługi sezonowe.

Terminale mPOS mają podzielają zalety terminali stacjonarnych, ale nie wymagają one wiążącego abonamentu, który jest zawsze powiązany obsługą płatności bezgotówkowej. Terminal mPOS można kupić bez żadnych zobowiązań terminowych, jednak trzeba ponieść pełny koszt urzadzenia.

W tym dziale  3 propozycje eleganckich prezentów dla ważnej osoby

 

Jak działa terminal mPOS

Terminale mPOS wymagają połączenia z urządzeniem typu smartfon lub laptop, na którym zainstalowana jest aplikacja obsługująca urządzenie. Przy pomocy tej aplikacji terminal mPOS łączy się z bankiem. Cała obsługa terminala odbywa się za pośrednictwem aplikacji.

Dedykowaną aplikację otrzymuje się wraz z zakupionym terminalem. Po jej instalacji trzeba ją powiązać z terminalem mPOS. Podczas płatności w aplikacji wprowadza się daną kwotę, a klient przy pomocy karty płatniczej autoryzuje transakcje.

terminal mPOS

Klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat wynikających z zapłaty, jednak sprzedawca mus zapłacić prowizję od każdej kwoty, która może wynieść maksymalnie 0.2% od każdej transakcji.

POS czy mPOS

Terminale POS, w przeciwieństwie do mPOS powiązane są z terminową umową. Abonament, który trwa rok lub dwa przechodzi na czas nieokreślony. Wraz z abonamentem otrzymuje się jednak najczęściej dedykowanego opiekuna i całodobowy serwis telefoniczny, który w swojej ofercie ma Kolporter http://zamowterminal.pl

Terminale POS są najlepszym rozwiązaniem dla osób prowadzących działalność gospodarczą o ustabilizowanej pozycji na rynku. Terminale przenośne POS najlepiej sprawdzają się w usługach gastronomicznych, gdyż wyposażone w wyświetlacz są bardziej komfortowe przy pracy kelnera.

W tym dziale  Czy oklejanie witryn się opłaca?

Urządzenia mPOS są mniej trwałe, ale dużo lżejsze i poręczniejsze. Ze smartfonem lub tabletem mogą łączyć się przy pomocy bluetooth lub WiFi, które pozwala na zasięg nawet do 300 metrów. Idealnie wpasowują się w miejsca, gdzie sprzedaż trwa tylko kilka dni w roku, jak na plaży czy na jarmarkach bożonarodzeniowych.