Czy płatności karta się opłacają

 

Karta płatnicza jest instrumentem płatniczym, który zyskał wielką popularność na całym świecie. Jeden mały kawałek plastiku pozwala na dostęp do wszystkich pieniędzy na rachunku. Nic więc dziwnego, że wiele osób całkowicie powierzyło im swoje zaufanie. Jakie można mieć korzyści wynikających z używania kart?

 

Płać kartą i zyskaj

Decydując się na zapłatę kartą, bardzo często można skorzystać z programów lojalnościowych. W zależności od banku, mogą to być zwrot na konto części poniesionych wydatków w określonych sklepach lub zdobycie punktów, które można wymienić na nagrody lub obniżyć cenę towaru w sklepach uczestniczących w akcji.

Nie miej problemów z brakiem pieniędzy

Mając przy sobie kartę płatniczą, nie trzeba martwic się o niewystarczającą ilość pieniędzy przy sobie. Karta płatnicza to stały dostęp do pieniędzy na rachunku. Nie trzeba się więc przejmować, że pojawi się sytuacja, w której przy kasie zabraknie niewielkie sumy. Stan konta na rachunku w każdym momencie można sprawdzić w wygodny sposób na telefonie. Wiele banków udostępnia aplikację mobilną, która pozwala na kontrolę wydatków i dokonywanie transakcji.

A gdy potrzebna gotówka

A jeżeli w pobliżu nie ma bankomatu? Nie trzeba się tym martwić. Wiele terminali POS jest przystosowana do usługi Cash Back jest możliwa wypłata pieniędzy w sprzedawcy w sklepie.

W tym dziale  Czy laptop gamingowy nadaje się do pracy biurowej?

Bank internetowy

Każda dokonana transakcji widnieje na rachunku w banku. Można prześledzić wszystkie dokładnie i przeanalizować, czy dane wydatki były konieczne, i czy lepiej z nich zrezygnować na przyszłość. Wiele banków prześciga się w sposobie przyciągnięcia klienta, przez co oferują szereg funkcji w bankowości internetowej. Bardzo popularne są wykresy i zautomatyzowane analizy wydatków. System sam przydzieli, do jakiej kategorii dany produkt należy. W efekcie można zobaczyć, ile w danym miesięcy zostało wydanych pieniędzy na środki czystości czy pożywienie, a ile na rozrywkę.

Businessman Doing Online Banking On Laptop

Płatność kartą to również jedyny rachunek, przypadku gubienia paragonu, gdy zajdzie konieczność reklamowania zakupionego produktu Sprzedawcy wystarczy wydruk transakcji, aby mógł prując zgłoszenie reklamacyjne.

Łatwiej za granicą

Ile razy zdarzyło się, że przed wyjazdem za granicę szukało się kantoru, aby zakupić obcą walutę, często w niekorzystnym kursie. Przez nieuwagę może się też zdarzyć, ze zmuszonym się będzie na zakup pieniędzy na lotnisku, co jest najgorszym z możliwych pomysłów.

Karty płatnicze są rozwiązaniem na tego typu problemy.

Wydawane w Polsce karty są akceptowane na cały świecie. Można nimi płacić w niemal każdym Państwie. Nawet w walucie obcej. Płatność odbywa się na takiej samej zasadzie jak u nas. Bank automatycznie przewalutuje walutę po aktualnym kursie. Pieniądze można też wypłacić w miejscowym bankomacie i w sklepach, jeżeli obsługuje CashBack.

W tym dziale  Elektroniczne wnioski urlopowe w Teta ME rozwiązaniem dla HR