Czy najtańsze przesyłki kurierskie się opłacają?

Klienci poszukujący usług kurierskich, bardzo dużą wagę przywiązują zarówno do jakości usług, jak i do ceny. Zależy nam, aby opłaty nie były zbytnio wygórowane. Przecież nie opłaca się płacić za przesyłkę więcej, niż jest ona warta. Ponieważ na rynku prosperuje coraz więcej firm kurierskich, tańsze przesyłki kurierskie coraz łatwiej znaleźć.

Jak znaleźć najtańsze usługi?

Kto jednak oferuje nam najtańsze przesyłki kurierskie? Z obserwacji rynku usług przewozowych wynika, że klienci indywidualni najczęściej wybierają brokerów kurierskich. Są to sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą usług kurierskich. Najczęściej negocjują ceny przewozu przesyłek, zapewniając firmom kurierskim stała liczbę zleceń. Jest to układ opłacalny zarówno dla klientów jak i przewoźników. Natomiast firmy kurierskie za najbardziej opłacalne uważają podpisywanie umów, dzięki którym będą mogły dostarczać duże ilości towarów, np. od producentów, hurtowników, czy sklepów internetowych. Dzięki temu kupując na portalu aukcyjnym lub w sklepie internetowym często nie płacimy (teoretycznie przynajmniej) za przesyłkę. Opłaca się zatem korzystać ze specjalnych ofert sprzedaży internetowych, które zakupy powyżej określonej kwoty, premiują darmową dostawą. Kolejnym sposobem na znalezienie najtańszych przesyłek kurierskich, jest skorzystanie z internetowych porównywarek usług przewoźników. Portale takie zbierają dane dotyczące ofert cenowych kilkudziesięciu nawet firm. Po wprowadzeniu danych dotyczących przesyłki, w kilka chwil otrzymujemy listę ofert. Wystarczy tylko wybrać tę najbardziej dla nas opłacalną.

W tym dziale  HR w firmie, czym się zajmuje?

Czy to się opłaca?

Naturalnie, że wysyłanie przesyłek za pomocą kuriera się opłaca. Przykładem może być sytuacja, charakterystyczna dla wielu polskich emigrantów przebywających np. na Wyspach Brytyjskich. Kiedy odwiedzają oni rodzinne strony, często dokonują w Polsce zakupów, aby zabrać ze sobą rodzime towary i produkty. Choć dostępne są w licznych sklepach w Anglii, jednak dużo droższe. Przewożenie ich samochodem , promem lub samolotem powoduje dodatkowe koszty. Prościej jest spakować wszystko w bezpieczny sposób i wysłać za pomocą firmy kurierskiej. Niektórzy przewoźnicy, specjalizują się w przewozach przesyłek, do krajów, w których liczba emigrantów z Polski jest największa. Tacy przewoźnicy w okresie przedświątecznym lub wakacyjnym oferują obniżone ceny przesyłek, aby dodatkowo skusić klientów.

Przesyłki krajowe również mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzięki usługom kurierskim oszczędzamy czas, a nawet siły. Nikt już dzisiaj nie wyobraża sobie podróżowania z paczkami np. pociągiem.

Wybierając ofertę transportową, należy jednak pamiętać, że czasami najtańsze przesyłki kurierskie mogą oznaczać niższy standard usług. Niestety nie zawsze opłaca się wybierać najtańsze oferty. Należy dobrze się zastanowić jeśli chcemy przewieźć coś wartościowego (np. sprzęt elektroniczny). Najlepiej wybierać oferty z dużą uwagą, sprawdzając opinie o danej firmie kurierskiej. Pomoże to uniknąć późniejszych kłopotów.

W tym dziale  Na czym polega krakowanie?