Bepanthen Derm, kiedy po niego sięgnąć

Każda kobieta marzy o pięknej, gładkiej, młodej skórze. Zanieczyszczenie środowiska i tryb życia nie wpływają dobrze na stan naszej cery. Czasami sami robimy sobie krzywdę, gdy zbyt długo przebywamy na słońcu i nie dbamy o odpowiednią pielęgnację. Skóra staje się podrażniona, może szczypać i boleć. Na szczęście jest rozwiązanie – wystarczy kupić krem Bepanthen Derm.

Jak działa Bepanthen Derm?

Bepanthen Derm Krem to bardzo skuteczny emolient o podwójnym działaniu, zapewniający optymalne nawilżenie skóry z zewnątrz oraz pobudzający naturalne mechanizmy nawadniania skóry i regeneracji od wewnątrz. Kosmetyk ma postać emulsji typu olej w wodzie, zawierającej 10% lipidów. Stosuje się go na suchą, skłonną do podrażnień skórę. Można go używać na skórę poddaną, np. zabiegom estetycznym, ekspozycji na słońce, bądź ochronnie przed zetknięciem z detergentami lub substancjami drażniącymi; produkt odpowiedni do stosowania od pierwszych dni życia. Taka podrażniona skóra może po prostu boleć, więc wmasowywanie gęstych preparatów byłoby trudne. Nie musimy się jednak obawiać, gdyż specjalnie opracowana, lekka konsystencja preparatu sprawia, że szybko się wchłania.

Właściwości pielęgnacyjne Bepnathen Derm

Głównym składnikiem preparatu jest pantenol (Panthenol), czyli prowitamina B5 będąca pochodną witaminy B5 (kwas pantotenowy), substancji naturalnie występującej w skórze, włosach i paznokciach. Niedobory tej witaminy sprawiają, że skóra jest szorstka i łuszczy się. Nadrobić te braki może pomóc właśnie panthenol, który wykazuje taką samą aktywność biologiczną, co witamina B5. Oparty na panthenolu Bepanthen Derm wykazuje działanie nawilżające i łagodzące, a także zmniejsza uczucie dyskomfortu i ściągnięcia skóry, które może się pojawiać, gdy jest ona bardzo wysuszona. Bepanthen Derm zawiera prowitaminę B5 (pantenol) będącą prekursorem koenzymu A, niezbędnego do prawidłowych przemian komórkowych i odbudowy naskórka. Koenzym A jest również prekursorem syntezy wielu lipidów w organizmie, w tym naturalnych lipidów skóry, wchodzących w skład bariery naskórkowej. Prowitamina B5 ma także właściwości higroskopijne – wiąże wodę i zatrzymuje ją w skórze, zapewniając odpowiednie nawilżenie. Odgrywa zatem bardzo istotną rolę w naturalnym procesie odnowy i regeneracji skóry, a także w stabilizacji jej naturalnej bariery. Krem jest więc idealnym wyborem dla skóry odwodnionej, a dzięki swojej delikatności może być stosowany od pierwszych dni życia.

W tym dziale  Czym jest Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

Jak dbać o delikatną skórę? Bepanthen derm i właściwa pielęgnacja

Delikatna skóra łatwiej ulega poparzeniu słonecznemu, więc przed wyjściem wszystkie nieosłonięte fragmenty ciała trzeba obficie posmarować kremem z filtrami UVA i UVB. Wskazany faktor to 50+, a należy go używać nawet wtedy, gdy przebywamy w cieniu. Jeśli mimo tego dojdzie do podrażnienia, sięgnijmy po krem Bepanthen derm.

Krem Bepantehn Derm ma przyjemną konsystencję i łatwo wnika w skórę, pozostawiając ją odżywioną i elastyczną. Warto po niego sięgnąć, gdy skóra jest przesuszona i podrażniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *