Jakie fotele gabinetowe wybrać ?

Fotele gabinetowe to ten rodzaj mebla, od którego sporo może zależeć. Przesada? Przecież to właśnie na nich siedzą partnerzy biznesowi, kontrahenci, pracownicy na długich naradach – osoby, które podejmują ważne dla firmy decyzje. Nie może być im niewygodnie, bo zamiast skupić się na tym co ważne, będą uważać, żeby nie zaskrzypieć albo myśleć o tym, by czym prędzej wstać i rozprostować kości. Przekonany? Zobacz zatem, na co zwrócić uwagę, wybierając fotele gabinetowe.

Jakość miarą prestiżu

Sprawa zupełnie podstawową jest jakość wybranych foteli. Nie mogą być byle jakie, używane i naprawiane. To muszą być pełnowartościowe meble z wysokiej jakości materiałów, precyzyjnie wykończone, stabilne, z trwałymi i mocnymi łączeniami.

Tradycyjnie bardzo dobrze prezentuje się skóra i drewno, ale trzeba uważać, żeby nie przytłoczyć całego pomieszczenia. Może lepiej zdecydować się na coś lżejszego, ale również dobrej jakości. Może to być ekoskóra, która dobrze konserwowana posłuży wiele lat. Łączyć ją można z drewnem lub, jeśli to pasuje do charakteru wnętrza, z elementami metalowymi. Jeśli zaufamy materiałom dobrej jakości, na pewno będzie to dobry wybór i nie będzie nam grozić niepokojące skrzypienia czy mlaśnięcia materiału.

W tym dziale  Kilka prostych trików na uporządkowanie pracy w biurze

Biurowe fotele

Wygoda to podstawa

Bardzo nowocześnie wyglądają smukłe, zgrabne, nowoczesne siedziska albo nowoczesny look z niskimi oparciami i szerokim, głębokim siedziskiem. Niestety mogą one okazać się niewygodne. W zbyt dużych, zbyt miękkich siedziskach nasi goście mogą się zapadać i czuć niekomfortowo, wstając. Najwygodniejsze jest to, co zapewnia dobre podparcie naszemu ciału. Idealne będą fotele gabinetowe, których siedziska będą podpierać ¾ ud i których oparcia sięgać będą wyżej łopatek. Powinny być też stabilne, choć można zdecydować się na modele z funkcją bujania czy odchylenia – szczególnie jeśli, wiadomo, że narady w nich przeprowadzane będą długie i męczące. Należy też dobrze wyważyć miękkość foteli. Nie mogą być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde – warto szukać tu rozwiązań pośrednich.

Styl foteli gabinetowych

W ostatnich latach w biurach i gabinetach króluje raczej styl lekki, minimalistyczny i nowoczesny. Dość pretensjonalnie prezentują się ciężki skórzane, niskie fotele przy bogato zdobionych stołach. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, aby wyposażenie gabinetu, w tym fotele, konweniowały ze stylem w jakim urządzone jest całe biuro czy pomieszczenia firmowe. W gabinecie można pozwolić sobie na nieco więcej szyku czy nawet nowoczesnej, designerskiej ekstrawagancji np. z  żywym kolorem czy ciekawą formą. Należy jednak pamiętać, by te ciekawe pomysły nie przyćmiły funkcji, jaką pełnić będą pełnić te reprezentacyjne meble.

W tym dziale  Higiena w szpitalach i placówkach medycznych - rola produktów marki Tork w zapewnianiu bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego